Hjertelig velkomst for norsk fisk
2. september 2008Spanske hjertespesialister anbefaler spanjolene å spise mer norsk laks, ørret og torsk. Den norske Landsforeningen for hjerte- og lungesyke er hjertens enige.
– Dette er et råd vi i aller høyeste grad kan slutte oss til, sier leder for helsefremmende arbeid Gunnveig Eide i Landsforeningen for hjerte- og lungesyke (LHL).
Nesten fire av ti norske dødsfall i Norge er forårsaket av hjerte- og karsykdommer. Også i Spania er hjertesykdommer en av de viktigste årsakene til brå og uventede dødsfall. Den spanske foreningen for hjertespesialister vil gå matvegen for å endre situasjonen - og ber spanjolene spise mer norsk laks, ørret og torsk.
Norsk fisk forbindes med god helse
Oppfordringen til den spanske befolkningen kommer som en godt synlig logo på eskene med norsk sjømat.
– Med denne logoen på eskene vil spanske fiskehandlere assosiere norsk fisk med god helse. Det vil de også formidle videre til kundene ved disken. Når den spanske befolkningen i undersøkelser blir bedt om å rangere det de bekymrer seg over, havner egen helse øverst på listen, sier Espen Hanson, Eksportutvalget for fisk sin fiskeriutsending til Spania.
Promotere forebyggende diett
Den spanske sammenslutningen av hjertespesialister har flere enn 3.000 medlemmer. Det er disse som har startet foreningen Fundación España de Corazón, som jobber med to mål for øyet. Foreningen jobber både for å få finansiert mer forskning på hjertesykdommer, og for å promotere en diett som forebygger hjerte- og karsykdommer. Det er bare 20 matvarer inne på foreningens liste over anbefalte og merkede produkter. Norsk laks, ørret og torsk er den første sjømaten som har fått plass.
– Laks og ørret anbefales på grunn av omega-3-fettsyrenes gunstige virkning på hjertet. Torsken er valgt fordi den passer godt i en slankediett, sier Hanson.
Kostholdet betyr mye
Når foreningen nå oppfordrer spanjolene til å spise mer norsk laks, ørret og torsk, baserer de seg på rådene fra foreningens komité for helseriktig mat. Her i Norge anbefaler Vitenskapskomiteen for mattrygghet minst fire måltider sjømat i uka, og at minst ett av disse har fete fisker som laks og ørret som den viktigste råvaren på tallerkenen.
– Jo mer forskning som legges fram, jo bedre blir det dokumentert at kostholdet vårt betyr veldig mye for å forebygge hjerte- og karsykdommer. Det er den gunstige fettsammensetningen i fisk som virker positivt på hjertet vårt, sier Eide i LHL.
