Skip to main content

Søknad om støtte til arrangement

Spørsmål merket * er obligatorisk

Norges sjømatråd støtter hvert år ulike arrangement for å fremme norsk sjømat. Vi gir utelukkende støtte til arrangement som har målrettede aktiviteter mot publikum og som kan synliggjøre Godfisk.no på en positiv måte. Vi prioriterer arrangementet som gir publikum positive erfaringer med sjømat, enten ved at de

a) retter seg mot barn og unge, og tilrettelegger for aktiv involvering i aktiviteter knyttet til sjømat
eller
b) tilrettelegger for involvering av publikum/deltagere generelt i sjømataktiviteter

Vi støtter ikke catering/bespisning i forbindelse med arrangement, verken for frivillige eller besøkende.

For å kunne bli vurdert må dette søknadsskjemaet benyttes. Søknader som innkommer på andre måter blir ikke behandlet. Søknadene gjennomgås 1. april, 15. mai, 20. juni, 15. september og 2. januar. Husk å søke i god tid!

Eventuelle tildelte midler skal dekke innkjøp av norsk sjømat og/eller gjennomføring av aktiviteten. Midlene mottas etter at arrangementet er gjennomført. For å utløse utbetaling av midler må rapport, med dokumentasjon i form av evaluering, bilder og kvitteringer, sendes til mail@seafood.no etter at arrangementet har funnet sted og senest før utgangen av det året arrangementet ble gjennomført.

Når Norges sjømatråd har behandlet søknaden til ditt arrangement sendes et svar per e-post.